Üniversite Yazılım Sistemleri

Üniversite gibi kurumların isteklerini karşılamak üzere geliştirilen yazılımlardır. Biz yaptığımız çalışmaları dört kategoriye ayırdık. Bunlar:

  • Otomatik Sınav Programı Hazırlama: Fakültenizin özel sınav hazırlama programıdır. Sınav programını zahmetsizce ve saniyeler içerisinde oluşturabilme imkanı sunulmuştur. Hata yapmanızı önler, bölüm ve sınıf bazlı karmaşaları da ortadan kaldırır. Tamamen otomatik olarak fakat istediğiniz zaman manuel olarak kullanabileceğiniz bu sistem, manuel durumlarda kullanıcıyı yönlendirici ve kısıtlayıcı uyarılar verebilmektedir.
  • Otomatik Ders Programı Hazırlama: Fakültenizin ders programını zahmetsizce saniyeler içinde oluşturmak için tasarladığımız sistemdir. Öğretim elemanlarının görevli olma durumları ve ihtiyaç duyduğu zaman aralıklarında da ders programı oluşturabilir.
  • Disiplinler arası Proje Yönetimi: Şirketimiz tarafından kodlanan ve tasarlanan disiplinler arası proje geliştirme sistemi (DAP) fakültede farklı bölümlerde eğitim gören öğrencileri bir araya getirip bilgi alışverişini ve iletişim becerilerini gelişmek için tasarlanmıştır. Öğretmenlerin sistem aracılığıyla proje oluşturduğu bu sistemde, öğrenciler üniversite mailleri ile giriş yaparak dilediği projeyi seçip takım arkadaşlarıyla projelerini geliştirmeye başlayabilecekleri bir sistem tasarlanmıştır. Bu sistem şuan Erciyes Üniversitesi tarafından kullanılmaktadır.
  • Bitirme Ödevi Takibi: Bitirme ödevinin öğretmenlerce takibi yine yaptığımız disiplinler arası proje (DAP) ile sağlanabilmektedir. Hem bitirme ödevi hem de bitirme tasarım projesi için bu sistem kullanılabilmektedir.